Türk Telekom Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

turktelekom bedava internet

 

Türk Telekom Ek İnternet Paketi Iyi mi Alınır? Ülkemizin önde gelen GSM operatörlerinden önde gelen Türk Telekom; faturalı ya da faturasız hat kullanıcılarına ek web paketlerinden satın alabilme imkanı tanıyor.

 

Böylelikle tarifelerindeki internete girme hakkı dolan müşterilerine gönül rahatlığıyla internete girebilme, toplumsal medyada diledikleri şeklinde süre geçirebilme şansı sunuyor.

Instagram, Feysbuk, Twitter vb. toplumsal medya ağlarının neredeyse 7’den 70’e çoğumuz tarafınca kullanıldığı web ve teknoloji devrinde bilhassa ofisiniz ya da evinizde web kesildiği anlarda internete kesintisiz bir halde erişebilmek, işlerinizi eksiksiz bir halde tamamlayabilmek istiyorsanız; son aşama uygun fiyatlı olan Türk Telekom ek web paketlerinden satın alabilirsiniz.

Günlük, haftalık ya da aylık Türk Telekom ek web paketleri yardımıyla ay sonunda faturalarınızda yüklü miktarlarla karşılaşmaktan da kurtulabilirsiniz.

 

Bu yazımızda tüm Türk Telekom kullananların yararlanabileceği ek web paketlerine özetlemek gerekirse değinmek istiyoruz.

Faturasız Hat Abonelerine Hususi Ek İnternet Paketleri:

Türk Telekom tarafınca abonelerine sunulan, hepsi birbirinden avantajlı ek web paketlerini aşağıdaki şekilde sıralayabilmemiz mümkün: 

 • Türk Telekom Aylık 5 GB Paketi:

PTTCELL, BIMCELL, TEKNOSACELL, Mobil Ofis vb. bazı tarifeler dışındaki diğeri faturasız tarifelere abone olan kişilerin yararlanabileceği aylık ek 5 GB web paketi; abonelerinin 30 gün süresince geçerli olan 5 GB internetten yararlanabilmelerine öncülük ediyor.

 

Üstelik 5GB ek interneti kullandığınızda aynı ay içinde gene yeni bir paket alabiliyorsunuz.

Bu ek paketi satın almak için aylık 1GB web içeren Türk Telekom Herşey Dahil paketlerinden birini kullanıyor olmanız planlanıyor.

5 GB ek web paketi; yalnızca 15 TL şeklinde oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunuluyor.

Bu ek web paketini satın almak için yapmanız gereksinim duyulan tek şey; akıllı cihazınızın mesajlaşma kısmına gelip, EKSTRA 5GB yazmak ve 5555’e bildiri yollamak. Size gelen bilgilendirme ve onay mesajını takiben internetinizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

 • Pakete Ek Haftalık ve Günlük Ek İnternet Paketleri:

Mobil ofis, BIMCELL, PTTCELL vb. bazı tarifeler dışındaki diğeri faturasız hat kullanıcılarına sunulan haftalık ve günlük ek web paketlerinden tıpkı diğeri ek paketlerde olduğu şeklinde 1GB ve üstü web içeren her şey dahil paketlerinden birine abone olan kişiler yararlanabiliyor.

 

Paket kapsamını ve paket fiyatlarını aşağıdaki şekilde detaylandırabiliriz:

 • 3 günlük 1 GB ek web paketine dahil olmak için 3 GUN 1GB yazmalı ve 5555’e göndermelisiniz. 7 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 3 günlük 2 GB ek web paketine dahil olmak için 3 GUN 2GB yazmalı ve 5555’e göndermelisiniz. 9 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 haftalık 1 GB ek web paketine dahil olmak için HAFTA 1 GB yazıp, 555’e göndermelisiniz. 9 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 haftalık 2GB ek web paketine dahil olmak için HAFTA 2GB yazıp, 5555’e göndermelisiniz. 12 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 2 haftalık 1 GB ek web paketine dahil olmak için 2 HAFTA 1GB yazıp, 5555’e göndermelisiniz. 8 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 2 haftalık 2 GB ek web paketine dahil olmak için 2 HAFTA 2GB yazıp, 5555’e göndermelisiniz. 16 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 2 haftalık 4 GB ek web paketine dahil olmak için 2 HAFTA 4GB yazıp, 5555’e bildiri göndermelisiniz. 19 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Faturalı Hat Abonelerine Hususi Ek İnternet Paketleri

Türk Telekom faturalı hat abonelerinin yararlanabileceği ek web paketlerini ve paket fiyatlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • 5 G Ek İnternet Paketleri:

Turk Telekom 4.5 G sim kart kullanan abonelere hususi olan web paketleri, oldukça cazip fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

4.5 G ek web paket ve fiyatlarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Aylık 1 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için AYLIK 1GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 19 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Aylık 2 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için AYLIK 2GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 24 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Aylık 4 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için AYLIK 4 GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 29 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Aylık 6 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için AYLIK 6GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 35 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Aylık 10 GB cepte web paketinden derhal yararlanmak için AYLIK 10 GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 45 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 haftalık 1 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için 1HAFTALIK1GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 15 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 haftalık 2 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için 1HAFTALIK2GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 19 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • 1 haftalık 4 GB cepten web paketinden derhal yararlanmak için 1HAFTALIK 4GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. 22 TL’lik bir ücretlendirme karşılığında paketinizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Ek İnternet Paketleri Aylık

 • Standart Ek İnternet Paketleri:

Türk Telekom faturalı hat kullanıcılarına hususi olan ‘standart ek web paketleri’ oldukça uygun tutarları ile ön plana çıkıyor.

Standart Ek web paketleri kapsamında aboneler, aylık 1GB, 2GB, 3 GB, 4GB, 5GB, 6GB, 10 GB; haftalık 1GB; günlük 1GB internete erişim hakkına haiz oluyor.

Üstelik ek paketler, ekonomik tutarları ile neredeyse her insana hitap ediyor.

 

Sözgelişi; haftalık 1 GB ek web paketi 17 TL, günlük 1GB ek web paketi yalnızca 9 TL şeklinde fiyatlara müşterilere sunuluyor.

 • Tarifenize Hususi Ek İnternet Paketleri:

Türk Telekom; kamu çalışanlarına ve İç İşleri Bakanlığı personellerine hususi paketleri ile kamuda vazife alan abonelerin eğer olmazsa olmaz GSM operatörü olmayı başarıyor.

Türk Telekom; oldukça ekonomik olan aylık kamu 1 GB, 2GB, 4GB, 8GB ek web paketleri ve İç İşleri Bakanlığı’na hususi aylık 1GB ve 4GB web paketleri ile uzun seneler süresince kamu çalışanlarının tek GSM operatörü olmaya devam edecek şeklinde görünüyor.

 • Taahhütlü Ek İnternet Paketleri:

Müşterilerinin memnuniyetini her daim ilk önceliği olarak belirleyen Türk Telekom; 12 ay süresince kullandığınız tarifenize sadık kalma sözünüz karşılığında sizlere hepsi birbirinden avantajlı ek web paketleri vaat ediyor.

Sözgelişi 12 ay süresince tarifenizi değiştirmediğiniz takdirde 5GB mobil internetten 35 TL yerine 15 TL şeklinde son aşama uygun bir fiyata yararlanabilmeniz mümkün!

 

 

 • Online İşlemlere Hususi 4.5G Ek İnternet Paketleri:

Türk Telekom; Online İşlemler Uygulaması’nı etken bir halde kullanan, hem de 4.5G sim kart sahibi olan abonelerine hepsi birbirinden uygun ek web paketleri sunuyor.

Bu ek paketlerden yararlanmak için ek paketinizi ne olursa olsun Online İşlemler üstünden satın almanız gerekiyor.

Hala Online İşlemler kullanıcısı değilseniz; Google Play Store ya da Apple Store üstünden bu uygulamayı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Online İşlemler’e girerek, aylık 3GB, 5GB, 8GB web paketlerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Kısacası Türk Telekom’un neredeyse tüm müşterilerine hususi, ayrıcalıklı ek paketleri bulunuyor.

 

Sizlere bu yazımızda Türk telekom ek web paketi iyi mi alınır hakkında data vermeye çalıştım aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.