Vodafone Faturalı ve Faturasız Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

By | 2 Kasım 2020

 

Hangimiz aylık web paketimizi daha ay sonuna bir iki hafta kala bitirmiyor; bu yüzden de ek paket satın almak zorunda kalmıyoruz ki?

 

Neredeyse zamanımızın çoğunu internette geçirdiğimiz bu günlerde kullandığımız operatör ne olursa olsun; ek web paketine gereksinim duyuyor; bu aşamada bizim için en makul, en ekonomik paketi tercih etmeye çalışıyoruz.

Ülkemizin en oldukça tercih edilen GSM operatörlerinden kabul edilen Vodafone; gerek faturalı gerekse faturasız hat kullanıcılarına web üstünden kolaylıkla ek web, konuşma, SMS paketi satın alabilme şansı tanıyor. Kullanım süresi çoğu zaman 1 ay olan bu paketleri istediğiniz zaman da yenileyebiliyorsunuz.

Bu yazımda Vodafone kullanıcıları için Vodafone ek web paketi iyi mi satın alınır? sorusunu özetlemek gerekirse yanıtlamaya çalışacağım:

 

Vodafone Ek İnternet Paketleri 2020

Kullanmakta olduğunuz mevcut paketinize ek web, SMS, konuşma paketi satın alabilmenizin birden oldukça yolu bulunuyor. Vodafone ek web paketi almak için;

 • Vodafone Yanımda Uygulaması’nı Google Play Store üstünden indirerek, uygulama üstünden ek paket satın almak.
 • Online Self Servis üstünden ek paket satın almak
 • 7000 Sesli Cevap Servisini arayarak, hatta 7000’a direk ileti göndererek bile arzu ettiğiniz ek web paketini kolaylıkla satın alabilirsiniz.
 • Bir öteki seçenek ise https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/faturali-ek-paketler.php linkini tıklayarak, sitede belirtilen web paketleri arasından bütçenize, beklentilerinize ve size en oldukça hitap eden paketi satın almak! Bu linki tıkladığınızda karşınıza direk olarak ‘Vodafone Yanımda Uygulaması’ çıkıyor.
 • Uygulamayı kullanıyorsanız; telefon numaranızı ve şifrenizi girerek, direk olarak arzu ettiğiniz ek paketi satın alabiliyorsunuz. Üstelik derhal sizden kredi kartı ile ödeme yapmanız da beklenmiyor. Ücret, düzgüsel faturanıza yansıtıldığından ek web paketi ücretini de faturanızı öderken ödemiş oluyorsunuz.
 • Eğer Vodafone Yanımda uygulaması kullanmıyorsanız, web üstünden ek paket satın alabilmek adına ilk olarak bu uygulamaya üye olmalısınız.

Vodafone Faturasız Ek İnternet Paketler

Vodafone; faturalı müşterilerinin yanı sıra faturasız müşterilerine de ek paket satın alabilme fırsatı veriyor. Faturalı hat kullananların aksine bu işlemi web üstünden gerçekleştirebilmeniz için kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekiyor.

Üstelik operatörün oldukça çeşitli ek paketleri bulunuyor.

 

En oldukça tercih edilen faturasız web ek paketlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Günlük 500 MB:

Yalnızca 3 TL şeklinde oldukça uygun bir fiyata günlük 500 MB ek web paketi satın alabiliyorsunuz.

 • Haftalık 1 GB:

12 TL’lik bir ödeme ile 1 hafta süresince 1 GB web kullanabiliyorsunuz. 1 hafta süresince geçerli olan 1 GB web, tarifenize ek olarak yeniden etmiyor. Şu demek oluyor ki Vodafone size acil internete gereksinim duyduğunuzda tek seferlik bir ek web paketi satın alabilme hakkı tanıyor.

 • Büyük SEÇİM 1GB:

Tarifenizle beraber tekrarlayan bu ek web paketini yalnızca 6 TL’ye Vodafone Yanımda Uygulaması üstünden satın alabilirsiniz.

vodafone ek internet

 

Vodafone Faturalı Ek İnternet Paketler

Vodafone faturalı hat kullanıcıysanız; aylık 1 GB, aylık 2GB, Vodafone Video Pass, Vodafone Toplumsal Pass şeklinde pek oldukça değişik web ek paketlerinden dilediğinizi satın alabiliyorsunuz.

Faturalı hat kullanıcıları tarafınca oldukça ilgi gören bu paketlerden birkaçını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Aylık 1 GB:

30 gün süresince geçerli olan bu ek paket; yalnızca 12 TL’ye Vodafone resmi web sitesinde satışa sunuluyor. Vodafone Yanımda uygulaması üstünden de paketi derhal satın alabilirsiniz.

 

 • Aylık 2 GB:

Geçerlilik süresi 1 ay olan bu paket de bir ay dolduğunda kendi kendine yeniden etmiyor. Şu demek oluyor ki tek seferlik olan bu paket, bir tek 19 TL olarak faturanıza yansıyor.

 • Aylık 2 GB İnternet Paketi

30 Gün geçerli 2 GB web paketi tek seferde alınan ve tekrarlanmayan ek web paketidir. İnternet paketiniz bittiğinde ek olarak aylık 29 TL ücret karşılığında alınır.

 • Vodafone Doldur 1 GB, 2 GB, 3 GB ve 5 GB Ek İnternet Paketi

Vodafone doldur ek web paketi gereksinim halinde kullanabileceğiniz haftalık paketlerden biridir. İhtiyacınıza bakılırsa haftalık olarak dileğiniz doldur paketini seçerek kullanabilirsiniz. Doldur ek web paketini yanımda uygulaması üstünden yada Vodafone self servis üstünden olabilirsiniz.

 • 3 Gün Geçerli 5 GB

Vodafone ek web paketi olarak 3 gün geçerli 5 GB web paketi 17 TL ücret ile satılmaktadır. Paket tekrarlanmaz ve otomatik yenilenmez.

 

 • Vodafone Toplumsal Pass:

Tüm Vodafone kullanıcılarına şiddetle önerdiğimiz bu ek paket; 1 ay süresince en oldukça kullanılan toplumsal medya uygulamaları olan Instagram, Feysbuk ve Twitter’a gönlünüzce girebilmenize olanak tanıyor. Şu demek oluyor ki bu programlar, hiçbir şekilde internetinizden yemiyor.

Lakin bu ek web paketi, daha ilkin bahsettiklerimizden değişik olarak her ay yenileniyor. 20 TL şeklinde oldukça ekonomik bir fiyatı bulunan bu paket yardımıyla internetinizi daha idareli bir halde kullanacağınıza şüpheniz bile olmasın!

Kısaca üzerinde durmak gerekirse Vodafone web ek paketini Vodefone Yanımda Uygulaması üstünden ya da 7070’yi arayarak satın alabileceğiniz şeklinde 7070’ye ileti atarak da hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Vodafone Ek İnternet Paketi Parasız

Vodafone ek web paketi internetiniz bittiğinde ek ücret ödeyerek alabileceğiniz ücret ödemeden parasız web hakkın kazanmanız mümkün. Sizler vodafone parasız web kazanma yolları ve şekilleri hakkında informasyon vermek isterim.

Vodafone Hediye İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Bedava 8 GB İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Ek İnternet Paketi Iyi mi İptal Edilir

Faturalı ve faturasız hatlarda konuşma, web ve SMS paketlerini Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan, Online Self Servis’ten, 7000 Sesli Cevap Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Satın alan Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir